Aurora 2023

Ukončení sezóny 2023:

Letošní Aurora se i přes malý počet hráčů opět vydařila. Slušné podzimní počasí přilákalo do areálu v Mlýnské osm domácích hráčů, bohužel nepřijeli naši přátelé z Kolové a Mariánských Lázní, kteří se tohoto turnaje tradičně zúčastňují. Podpořit hráče přišli i naši noví přátelé Miguel, Carmelo a Ali, kteří se o pétanque zajímají a v novém roce by rádi posílili naše řady. Napínavé zápasy, dobrá nálada, o přestávkách kvalitní občerstvení, připravené pořadateli, vévodili celému turnaji. Ve čtyřkolovém melée si 1. místo vykoulel Pavel, 2. skončil Martin a 3. místo vybojoval náš prezident Pepa.

Již nyní se všichni těšíme na jubilejní 20. ročník tohoto turnaje.

Komisař VV

Vláďa Hošek

Fotogalerie

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Grand Prix Egrensis 2023

20. ročník GP Egrensis je za námi.

V sobotu 7. 10. 2023 se v areálu u Říční terasy sešlo 25 týmů z Čech, Bavorska, Saska a Španělska. Turnaj slavnostně zahájil místostarosta města Cheb pan Pavel Pagáč. Slušné počasí, kvalitní výkony hráčů a přatelská amosféra doprovázely celý turnaj.

V 19:00 hod. bylo dobojováno a konstatováno, že na stupně vítězů dosáhli pouze hráči z Německa a to v tomto pořadí:

1.   Uwe Großberger – Josef Kuchler FT Hof

2.   Stefan Dobratz    – Stephan Weigel  Chemnitz

3.   Jelena Dudarič    – Lore Vecile FT Hof

Bramborovou medaili získali domácí hráči Pepa Smitek – Axel Fleischer, dalším našim týmům se příliš nedařilo, snad budou mít štěstí příště.

Co říci na závěr:

Poděkování městu Cheb za dlouholetou podporu našeho spolku, uznání našim děvčatům Mirce, Hance a Viktorii, které pro soutěžící hráče napekly spoustu dobrot, a v neposlední řadě dík i obsluze Říční terasy, která se po celý turnaj vzorně starala o pitný režim závodníků.

Fotogalerie.

Výsledky

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Přátelský turnaj v Paliči

Dne 28.9.2023  v poledne se v Paliči u hospody Peklo konal turnaj v pétanque trojic. Turnaj pořádali členové nově založeného Pétanque Palič Group na nově založeném hřišti. Ve velmi přátelském prostředí, při zajištění veškerého komfortu soutěžících, započaly dramatické boje 4 zúčastněných trojic ze všech věkových kategorií. Po 18 hodině byly vyhlášeny výsledky: 1. místo vybojoval tým PC Egrensis (Smitek, Babej, Hošek a náhradník Boček) před teamy PPG, Peklo a Kroupovci.

Odpoledne se skutečně vydařilo! Zřejmě se podařilo získat nové příznivce naší hry i účastníky našeho turnaje Grand Prix Egrensis 7.10.2023.

 

Fotogalerie

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Grand Prix Mariánské Lázně 2023

Slunce peklo, ale dalo se to přežít.

Krom vedra všichni bojovali s terénem, jenž byl ultra tvrdý, sypaný drobnými kamínky, labůžo pro střelce i dohazovače. Náš písek je proti tomu pláž.

Guláš skoro tak dobrej jako v Chebu. Prostředí a zázemí výborný, klidně bych z toho udělal turnaj v ML č. 2. A byla pohoda.

S klukama jsme se nechali v týdnu párkrát vyklepnout ve stejné přípravné sestavě,
a jakkoliv ty prohry doma bolely, zúročili jsme je v turnaji, kam jsme si sebou už vlakem vezli Týmového Ducha, a to bych řekl sehrálo velkou roli v celkovým úspěchu. Jako tým jsme šlapali a vypořádali se s kdejakou herní krizí.

Za velký úspěch považujeme porážku jednoho z finalistů už ve Švýcaru. A ti, co nám o vlas kuriózně vyfoukli postup do 8, bojovali o 3 místo (prohráli jsme 7:5, a to tak, že po posledním náhozu došlo k nešťastnému vystřelení košona ze hry, a ačkoliv bylo ještě 10 koulí na ruce, byl to konec). Velká bitva se smolným koncem.

V ML se nám nikdy moc nedařilo, takže s celkovým 11 místem velká spokojenost.

Fotogalerie (autor Martin Pechr)

Kompletní výsledky

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

XXVII. Kolovská koule

11 našich hráčů se zúčastnilo kvalitně obsazeného turnaje v Kolové. Úmorné vedro, silná konkurence, úporné boje, ve kterých se naši hráči neztratili, kdy na devátém místě skončili Martin a Sandra, dvanáctí Pepa a Axel a šestnáctý Pavel a jeho spoluhráčka z Kostomlat.

11 von unseren Spielern nahmen an einem stark Bezetzten Turnier in Kolová teil. Quälende Hitze, starke Konkurrenz, harte Kämpfe, in denen sich unsere Spieler nicht unterkriegen ließen. Martin und Sandra wurden Neunte, Pepa und Axel Zwölfte und Pavel und sein Teamkollege aus Kostomlat Sechzehnte.

Text a foto: Vladislav Hošek

Fotogalerie

Fotogalerie via PC Kolová

Kompletní výsledky|komplette Ergebnisse

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

HOF – přátelské utkání|Freundschaftsspiel

Od naší zvláštní zpravodajky Hany Cimrman Formánkové:

Zdravím všechny příznivce pétanque. Včera, dne 1.7.2023 jsme v rámci Dnů přátelství navštívili město Hof v Německu k přátelskému utkání našich klubů. Z Chebu jsme odjeli v domluvený čas 10:00 hod. v sestavě: Viktorka, Pepino, Petr, František – první auto. Hana, Jarda, Ládík – druhé auto. Před areálem jsme se setkali s Emilkou a Ingrid a uvnitř už nás čekal Axel. Bylo nás tedy z našeho klubu 10 členů.

Při příjezdu nás čekalo velice milé a vřelé přivítání z německé strany a toto probíhalo po celý den. Setkali jsme se se starými známými a poznali jsme spoustu nových tváří. Po krátkém přivítání jsme si dali kávu a něco na zub a počkali jsme na paní starostku města Hof. Paní starostka byla velice milá, nezdržovala příliš dlouhými proslovy, snažila se okořenit proslov velice roztomile českými slovíčky, což vyvolalo úsměvy a aplaus všech přítomných. Velice jí v tom pomáhal Ládík coby tlumočník, a bylo znát, že jí padl do oka. Až jsem měla dojem, že domů pojedeme o jednoho účastníka méně, no prostě že ho bude adoptovat, díky a objímání nebralo konce a začátek byl velice milý a bezprostřední.

Po skončení všech oficialit jsme byli seznámeni s průběhem turnaje, s nabídkou jídla, pití, se zázemím atd. Po celý den, až do pozdního večera bylo k dispozici spousta jídla, pití, alko, nealko, káva, čaj, různé dezerty, vegetariánské špízy, bavorské klobásky, steaky a další.

Po úvodu jsme nahlásili dvojice ve kterých jsme po celý den hráli:

Pepíno – Axel, František – Viktorka, Jarda – Ládík, Petr – Hana, Emilka – Ingrid.

Asi v půl jedné byl turnaj zahájen.

Hřiště bych nějak moc nerozebírala, stačí když řeknu – zlatá Mlýnská! 🙄😂😂

Pro mě byl nepříjemný silný celodenní vítr, ale to bylo něco, co se ovlivnit nedá, a navíc to bylo vyváženo fajn atmosférou.  V zápasech jsme si nevedli moc dobře, až na Pepu s Axelem, kteří se po třech kolech základní časti dostali do semifinále, ale bohužel neuspěli. Jejich němečtí soupeři postoupili do finále, ve kterém podlehli Titovi s Anjou.

Výsledky:

1. místo – Anja a Tito

2. místo – Marlies a Albion

3. místo – Axel a Pepíno  – jo,jo,jo 👍❤

V přestávkách, jak přibývalo alkoholu, dobré nálady, hezké atmosféry, tak se navazovala nová přátelství a bouraly se jazykové bariéry, každý si rozuměl s každým, na všem jsme se dohodli, probíhala vzájemná pozvání a to trvalo až do konce. Musím vyzdvihnout jak bravurně zvládal po celou dobu komunikaci již osvědčený Ládík v němčině, čile si vedla Viktorka, která uhranula několik Němců a učila je, jak vařit dobrou kávu, Péťa vedl konverzaci v angličtině a to velmi dobře, zkrátka jsme se všichni na všem a s každým domluvili dle svých možností. Prezidenti obou klubů si padli nejen do oka, ale neustále si padali i kolem krku. Atmosféra byla svělá, prostředí také, počasí se vcelku vydařilo, hlavně nebylo vedro, tak akorát na pétanque.

Shrnutí: dny přátelství se ukázaly jako opravdu přátelské setkání s milými lidmi, vládla všeobecná pohoda a spokojenost na obou stranách, myslím! Rozloučili jsme se okolo 21:00 a před desátou jsme byli doma. Na cestu jsme vyfasovali drobné dárečky od města Hof.

Jelikož, kdo měl ruce, tak opravdu hojně fotil, čili bude, jak říkal Ládík, asi milion fotek. Předá Herbertovi k uveřejnění na náš web.

Snad jsem Vás příliš neunavila svým souhrnem?😂😂

Jestli jsem na něco zapomněla, tak mě kolegové určitě doplní!

Přeji hezkou neděli.🌞🤗

* * *

Fotogalerie  (autor V. Hošek a Hannes Krug)

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Pétanque Cheb – PozorKap 2023

Naši hráči se zúčastnili dalšího jarního turnaje, tentokrát v krásném areálu PPA Pozorka u Karlových Varů. Na hezké osmé místo dosáhli Josef Smitek a Vladislav Hošek. Celkové výsledky najdete zde, několik fotek (autor Martin Pechr a Vláďa Hošek) pak v naší fotogalerii.

Unsere Spieler nahmen an einem weiteren Frühlingsturnier teil, diesmal in der schönen Anlage PPA Pozorka in der Nähe von Karlovy Vary. Josef Smitek und Vladislav Hošek erreichten einen schönen achten Platz. Die Gesamtergebnisse finden Sie (sem vložit odkaz na výsledkovou listinu, to neumím) hier, und einige Fotos (von Martin Pechr und Vláďa Hošek) in unserer Fotogalerie.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Pétanque Cheb – SJK 2023

Hezký úspěch zaznamenali naši hráči na tradičním pétanque turnaji v Chebu, Starostovo jarním koulení 2023. Druhé místo obsadil Josef Smitek a Axel Fleischer, devátí skončili Martin Pechr se Sandrou Kick.

Kompletní výsledky najdete zde, fotky pak v naší fotogalerii.

Beim traditionellen Pétanque-Turnier in Cheb, das Bürgermeisters Frühlingsrollen 2023 , waren unsere Spieler sehr erfolgreich: Zweiter Platz für Josef Smitek und Axel Fleischer, neunter Platz für Martin Pechr und Sandra Kick.

Alle Ergebnisse hier, Fotos in unserer Fotogalerie.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář